De schaduwen van de prins
Voor een politieke esthetica van het postmodernisme


Laat me
Interview met Ramses Shaffy


1. Ik ben abonnee van NRC Handelsblad. Ik wil mij registreren en krijg toegang tot Abonnee Extra: speciale rubrieken voor abonnees, zoals het digitaal krantenarchief, de cultuuragenda, het boekrecensiearchief, Scrypto en schaken.

2. Ik ben geen abonnee van NRC Handelsblad, maar ik wil wel graag gebruik maken van de site van NRC Handelsblad. Ik krijg geen toegang tot Abonnee Extra.

3. Ik ben abonnee op NRC Handelsblad Web- en Weekeditie voor het buitenland. Ik wil mij registreren voor de website en voor Abonnee Extra.

col-pic-1 (40k image)

wireworm (23k image)

Gokken voor een goed doel. De motieven voor het gokken zijn me volledig duidelijk, maar dat goede doel, dat stinkt. Mensen die zich goed, ik mag wel zeggen zeer goed laten betalen voor diensten aan derden. De verloren uurtjes op de teevee worden ermee gevuld. Ja van het geld van de teeveelottoloterij organiseren wij reizen voor ouderen en gehandicapten. Een ordinair reisbureau op contractbasis. Blond, vriendelijk smoeltje, om de scherpe randjes van het ordinaire gokken eraf te halen. Goeie moev, echt.

Houellebecq mompelt tegen Franse rechter


Het nieuwe loggen: Remcopubliekelijk afgetuigd na een dagje ultiem lifeloggen. Ik zeg je dat er sjit van komt, is me allemaal teveel van het oude dat nieuwe


Ik word echt sch**tziek van die nieuwe realplayer. Wil ie weer contact maken, moet ik vanalles registeren, plopt er weer een messedzgjesenter tervoorschijn. Hoe vaak ik ook van die randmeuk deinstalleer en hoe vaak ik ook mijn opstartgebeuren opschoon, ik stamp dadelijk dat hele zaakje in mijn prullebak.

Over angst, vluchtgedrag en iedereen die maar opstapt:

“ikdenkdakmaaropstap”

Winny de Jong dreigt uit LPF-fractie te stappen
De Leeuw vertrekt bij de NCRV
Van Mierlo stapt uit Europese Conventie
Grote stijging aantal heenzendingen
Van Nieuwenhoven geen kandidaat-partijleider PvdA
Retourvlucht voor gepakte drugskoeriers
Guus Hiddinkt denkt overweegt op te stappen bij psv

maar

Gerhard Schr�der mag blijven


superchunk-trinker (13k image)

Ik laat mijn verbeelding al lang niet meer los op het actuele nieuws. Na maanden het onderspit gedolven te hebben denk ik dat ik em maar een tijdje binnen houd, deuren en ramen gesloten, hoofdschakelaar om en wachten. wachten.


Dat je denkt vooruit gaan, maar je handen weigeren

Om tot expressie te komen, moet je de materie deformeren, zegt Appel in de film. Niet alleen aan zijn schilderijen, ook aan zijn sculpturen valt af te lezen dat hem dat moeiteloos afgaat. De beelden spreken van dood en verval, zijn een afdruk van een kunstenaarsleven dat afloopt, maar getuigen evenals zijn vroege werk van een speelse geest die niets van zijn creatieve kracht heeft verloren. […]

ik wacht. Ik wacht op een telefoontje van de kabelboer, wanneer ze die kast eens op de muur komen schroeven. Der ligt hier al 10 meter utp te glimmen met van die prachtige stekkertjes die ik er zelf op kan knijpen en een kleurig doosje met netwerkkaart. Kan ik eindelijk die isdnsjit in een zak stampen, een langenneus maken naar het dat ondankbare geteisem van de kpn. Ik wacht, maar ik verwacht er weinig van.


moge de bloedhonden eeuwig afblijven van mijn zondagmorgen

Op deze dag van globaal herdenken heb ik eindelijk weer eens tijd mijn rijtje loggers te bezoeken:
Zero (DJ) heeft er de brui aan gegeven
vdW lijkt zich licht te beroeren
en verder draait alles maar door en door.

Een poging tot herdenken: ik weet nog dat ik pas om half zeven hoorde wat er in NY gebeurd was. Ik had de hele middag met H door de stad geslenterd, gelachen om een groep mensen die naar een televisie in een etalage keken. Absurd beeld. Het begon bij eentje, een groep, en uiteindelijk wist niemand wat ze er deden.